!THE BEST IDEA FOR YOU
دوشنبه, 12 مهر 1395 ساعت 13:08

تجهیز سیستم صوتی به صورت حرفه ای و پیجینگ

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

قبل از پرداختن به مبحث صدا و صوت ابتدا لازم می دانیم تعاریفی از برخی واژه ها ارائه دهیم (فونیک) یا شنیداری اصواتی که از طریق شنیدن بدون التزام به حضور حس های دیگری مثل بویایی و یا نظایر آن به گوش می رسد(درماتیک)یا نمایشی ، دریافت تصاویر یا حرکت های نمایشی از طریق دیدن است و در این تعریف التزامی به وجود صوت یا صداهای دیگر بمانند (نمایش های پانتومیم) وجود ندارد اما آن چیزی که انکار نشدنی است این است که تلفیق مناسب و متناسب صوت و تصویر باعث ایجاد ژرفائی لذت بخش و دریافت حس و انتقال ماندگار اثر است حال میخواهیم که اثر تصویری باشد که صدا در خدمت اوست و یا صدایی باشد که تصویر را به خدمت گرفته است و در برخی موارد این دو لازم و ملزم یکدیگر میشوند به طوری که هر یک به تنهایی معنای خود را از دست خواهند داد با توجه به این دو اصل مکمل در سالن های همایش و کنفرانس و حساسیت های دو چندان اینگونه سالن ها به کرات تاثیرگذاری فونیک دیده شده و جزء اصلی ترین ملزومات چنین مجموعه ها ای  میباشد که متاسفانه مدیران توجه ای نسبت به اصل کار نکرده و بیشتر به حفظ ظاهر روی می آورند در سالن های همایش با توجه به میزان مدعیون سیستم صوت طراحی می گردد که به دو شکل دیواراین که سبکی بس نادرست به دلیل اکوستیک می باشد .

1-AE-16271

تجهیز سیستم صوتی

اصلی ترین طراحی ها در سالن های کنفرانس و آمفی تئاتر امروزه به صورت لاین اری با زوایا و درجات مخصوص هر سال و میزان دی سی بل نیاز آن مجموعه طراحی میگردد و جای گزارهای آن در قسمت چپ و راست سن میباشد که با توجه به زوایای بلندگو ها و اکوستیک سالن هیچگونه صدای ناهنجاری را به شرکت کنندگان ارائه نمیدهد و با صدای نرم میتوان بالانس بسیار یالایی را در ترکیب فولیک و درماتیک سالن ارائه دهد.

تجهیز سیستم صوتی سالن آمفی تئاتر و کنفرانس چگونه می باشد؟ اگر قصد تجهیز سالن آمفی تئاتر یا تجهیز سالن آمفی تئاتر را دارید در قدم اول باید بدانید به چه وسایلی نیاز دارید. امروزه با توجه به پیشرفت فناوری تجهیز سالن آمفی تئاتر ها و تجهیز سیستم صوتی سالن های کنفرانس ، انتخاب وسایل مناسب نقش کلیدیی در تجهیز سالن کنفرانس شما دارد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در زمینه تجهزی سیستم صوتی سالن کنفرانس را دراختیارتان بگذاریم. با طنین گروه همراه باشید.
 تجهیزات آمفی تئاتر و دیتا ویدئو پروژکتور ها و میکروفن های کنفرانس متشکل از بلندگو های دیواری و سقفی ، بلندگوهای اکتیو و پسیو ، آمپلی فایر ها و پاور آمپلی فایر ها  ، میکسر های صدا ، پاور میکسر ، میکروفن های تریبونی و بی سیم ، پایه های ایستاده و تریبونی و ... می باشد.

خواندن 1096 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 12 مهر 1395 ساعت 13:09

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.